Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?

Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?

Pierwszym krokiem w leczeniu tej brodawki jest sprawdzenie, czy jest ona zakaźna. Najlepszym sposobem leczenia brodawki jest skontaktowanie się z lekarzem. Na szczęście większość brodawek nie rozprzestrzenia się. Istnieje kilka sposobów leczenia, które można wypróbować, w tym leki dostępne bez recepty i na receptę. Jeśli obawiasz się, że masz infekcję, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem i poddać się leczeniu.

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z beautymagazine.com.pl

Leczenie kantarydyną

Kantarydyna jest miejscowo działającym środkiem pęcherzykowym, stosowanym klinicznie w leczeniu brodawek, mięczaka zakaźnego, modzeli i nabytych dermatoz perforujących. Poszukiwania w bazie PubMed dotyczące kantarydyny i brodawek ujawniły kilka badań, w których oceniano jej skuteczność i bezpieczeństwo stosowania w różnych chorobach skórnych. W wielu z tych badań stwierdzono, że kantarydyna jest bezpiecznym i skutecznym lekiem do usuwania brodawek.

Istnieje wiele metod leczenia brodawek na piersiach. Jednym ze sposobów leczenia jest miejscowe stosowanie kwasu salicylowego. Niektóre brodawki są odporne na to leczenie, dlatego najskuteczniejszą metodą jest zamrażanie ich ciekłym azotem. Metoda ta nie jest jednak tak skuteczna jak leczenie kantarydyną. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy skonsultować się z dermatologiem. Kantarydyna to silna trucizna i środek na oparzenia, który powoduje powstawanie strategicznych pęcherzy na skórze.

Krioterapia jest innym sposobem leczenia brodawek na piersiach. Dostępne są do tego celu produkty domowej roboty. Krioterapia nie jest tak skuteczna jak krioterapia gabinetowa i jest zalecana tylko w ostateczności. Jeśli po zastosowaniu domowej metody leczenia kantarydyną brodawki nadal nawracają, najlepiej skonsultować się z dermatologiem. Chociaż metoda ta jest metodą destrukcyjną, może pozostawić na skórze blizny i może być bolesna.

Krioterapia

Chociaż lekarz może zalecić krioterapię brodawek na piersiach w celu ich usunięcia, nie jest to metoda lecznicza. Zabieg ten może pozostawić blizny, dlatego należy omówić to z lekarzem. Aby skutecznie usunąć brodawki, może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu. Krioterapia jest skuteczna w przypadku większości brodawek, ale po jej zakończeniu może być konieczne ponowne poddanie się kolejnym sesjom.

Zabieg jest stosunkowo bezbolesny i trwa zazwyczaj mniej niż godzinę, w zależności od wielkości i liczby brodawek. Może wymagać zamrożenia brodawki na 10 sekund, a następnie jej rozmrożenia. W zależności od wielkości i umiejscowienia brodawek cały proces może trwać kilka sesji. W zależności od wielkości i umiejscowienia brodawek leczenie może trwać kilka sesji.

Chociaż krioterapia może być niezwykle skuteczna, kobiety w ciąży powinny poinformować o tym lekarza, jeśli spodziewają się dziecka. Ponieważ krioterapia naraża płód na wysoki poziom promieniowania, zabieg ten powinien być unikany przez przyszłe matki. Jeśli masz infekcję lub przyjmujesz leki rozrzedzające krew, lekarz może przepisać antybiotyk przed zabiegiem. Należy pamiętać o wymienieniu wszystkich przyjmowanych leków, a także o ewentualnych alergiach. Lekarz zaleci zaprzestanie przyjmowania aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych i leków rozrzedzających krew co najmniej tydzień przed zabiegiem.

Leczenie bez recepty

Aby pozbyć się problemu brodawek na piersiach, można zastosować dostępne bez recepty środki. Środki te są dostępne w różnych formach, takich jak żel, plastry, wkładki i maści. Wiele z nich zawiera kwas salicylowy, który zmiękcza i rozpuszcza nieprawidłowe komórki skóry. Można kupić różne rodzaje leków dostępnych bez recepty, takie jak Duofilm, Occlusal HP i Compound W.

Można także stosować spray zamrażający. Spray ten stosuje się za pomocą wacika lub specjalnej butelki z rozpylaczem. Aby uzyskać pożądany efekt, należy kilkakrotnie spryskać miejsce zmienione chorobowo. Należy pamiętać, że takie spraye są bolesne i mogą powodować powstawanie pęcherzy. Aby zobaczyć rezultaty, konieczne może być stosowanie ich przez kilka dni. Te zabiegi skutecznie niszczą kurzajki, ale nie zabijają wirusa. Dlatego przed zastosowaniem sprayów zamrażających najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Większość brodawek zniknie sama po około roku, ale jeśli nie będziesz ich leczyć, mogą się rozprzestrzenić i spowodować więcej komplikacji. Co więcej, brodawki na piersiach mogą być także objawem choroby podstawowej, takiej jak rak skóry. Najlepszym lekarstwem na brodawki na piersiach jest zapobieganie, natomiast leczenie brodawek na piersiach bez recepty jest prostym sposobem na pozbycie się brodawek na piersiach.

Leki na receptę

Wielu pacjentów nie jest pewnych, jakie leki stosować w przypadku brodawek na piersiach. Chociaż nie istnieją wysokiej jakości wytyczne oparte na dowodach poziomu I dotyczące leczenia brodawek, dostępnych jest kilka skutecznych metod leczenia. Preferencje pacjenta mogą zależeć od bólu, działań niepożądanych i kosztów. Przeczytaj ten przegląd, aby poznać różne metody leczenia i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią dla siebie.

Wiele z tych metod usuwania brodawek jest dostępnych bez recepty. Lekarz może zalecić jeden z kilku rodzajów w zależności od umiejscowienia brodawki, objawów i preferencji. W niektórych przypadkach lekarz może również zalecić połączenie różnych metod usuwania brodawek, w tym domowe sposoby. Często lekarze stosują silniejsze leki złuszczające, takie jak kwas salicylowy, aby stopniowo usuwać warstwy brodawki. W innych przypadkach mogą połączyć zamrażanie i kwas salicylowy.

Jeśli masz brodawki na piersiach, możesz nie być świadoma, że są one spowodowane przez wirusy. Brodawki te nie są niebezpieczne, ale bez pomocy lekarza nie da się ich wyleczyć. Istnieją jednak leki dostępne bez recepty i na receptę, które mogą je skutecznie usunąć. Leki te mogą być stosowane przez kobiety, które chcą uniknąć obecności brodawek na piersiach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Plastry do nosa - czym są?
Czytaj Dalej

Plastry do nosa – czym są?

Plastry lub paski nosowe to samoprzylepne bandaże z wtopionymi wewnątrz plastikowymi żeberkami, które nakłada się na mostek nosa…
Odmrożenie nosa - jak dbać?
Czytaj Dalej

Odmrożenie nosa – jak dbać?

Przede wszystkim, należy zwrócić się do lekarza, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć odmrożenie. Pracownik służby zdrowia będzie musiał…