Rekonstrukcja nosa metodą Rhinoplastyki - opinie lekarzy

Rekonstrukcja nosa metodą Rhinoplastyki – opinie lekarzy

Jeśli rozważasz przeprowadzenie rekonstrukcji nosa metodą Rhinoplastyki, ważne jest, aby wybrać chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu. Ten certyfikat oznacza, że on lub ona ukończyła specjalistyczne szkolenie, zdała rygorystyczne egzaminy i jest ekspertem w tej dziedzinie. Idealnie byłoby wybrać otolaryngologa z podwójnym certyfikatem, który specjalizuje się w tej procedurze. W ten sposób możesz być pewien, że Twój chirurg ma umiejętności do wykonania zabiegu.

Rekonstrukcja nosa

Rhinoplastyka to operacja plastyczna, której celem jest poprawa wyglądu nosa. Najczęściej wykonywana jest w celach kosmetycznych, ale znaczna liczba zabiegów wykonywana jest z powodu problemów z oddychaniem lub w celu naprawy struktury nosa po urazie. Niezależnie od przyczyny, rhinoplastyka może znacznie zmienić wygląd, przekształcając swój wygląd i poprawiając samoocenę. Krzywy lub odchylony nos może być naprawiony za pomocą rhinoplastyki, która jest również znana jako „praca nosa”. Może również poprawić kąt między nosem a górną wargą. Ponadto, może zwiększyć przepływ powietrza i zwęzić podstawę nosa.

Zabieg powinien wykonać certyfikowany przez zarząd chirurg plastyczny specjalizujący się w chirurgii nosa. Certyfikacja ta gwarantuje, że lekarz przeszedł rygorystyczne szkolenie, zdał rygorystyczne egzaminy i ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Otolaryngolog z podwójnym certyfikatem będzie w stanie zaoferować bardziej wyrafinowane podejście do zabiegu.

Przed wyborem chirurga, upewnij się, że poprosisz o portfolio ich pracy i przejrzysz ich wyniki. Jeśli to możliwe, przeczytaj recenzje online, aby poczuć się jak w środowisku, w którym będziesz – pomysł na ten fragment jest zaczerpnięty ze strony podlaczyc.pl. Również zapytać, czy chirurg będzie umieścić w znieczuleniu ogólnym, i dowiedzieć się, co ich wskaźnik rewizji jest. Jeśli wynosi on więcej niż 5%, być może warto poszukać innego miejsca.

Podczas zabiegu rhinoplastyki, chirurg wykonuje nacięcie wewnątrz lub na zewnątrz nosa. W ten sposób chirurg może pracować z chrząstką i kością znajdującą się pod skórą. Po dodaniu chrząstki, chirurg zmieni kształt kości i chrząstki, aby nadać nosowi nowy kształt. Podczas procesu gojenia pacjenci zauważą subtelne zmiany w kształcie nosa.

Chociaż rhinoplastyka jest często stosowana w celu poprawy kształtu nosa, może ona również skorygować odchyloną przegrodę, powodującą trudności w oddychaniu. Chirurg usunie również chrząstkę w jamie nosowej, aby otworzyć drogi oddechowe.

Odzyskiwanie po zabiegu rekonstrukcji nosa

Po zabiegu rekonstrukcji nosa, pacjent doświadczy pewnych zasinień i obrzęków. W większości przypadków będzie to niewielkie i ustąpi po kilku dniach. Jeśli jednak zabieg obejmuje korektę złamanego nosa lub inne zmiany kosmetyczne, zasinienie będzie poważniejsze. Zazwyczaj zasinienie utrzymuje się przez pięć do siedmiu dni. Po tym czasie pacjenci mogą bez większych trudności wznowić normalne czynności, takie jak bieganie czy podnoszenie ciężarów.

Pacjenci, którzy niedawno przeszli zabieg rhinoplastyki, powinni upewnić się, że ich głowa jest uniesiona podczas procesu rekonwalescencji. Pomoże to w prawidłowym krążeniu krwi i pomoże nosowi szybciej się zagoić. Najlepiej jest również spać w pozycji pionowej przez pierwsze sześć tygodni po zabiegu. Pomoże to zapobiec obrzękowi i dyskomfortowi oraz zminimalizuje ryzyko zwichnięcia nowo zrekonstruowanego nosa podczas snu.

Po zabiegu pierwsze kilka dni są najbardziej niekomfortowe i wymagają najwięcej odpoczynku. Pacjenci powinni trzymać głowę podpartą i przez kilka dni unikać wydmuchiwania nosa. Pomocne jest również stosowanie zimnych okładów, aby zminimalizować dyskomfort i obrzęk. Pacjenci powinni również unikać schylania się i spania na boku. Ponadto pacjenci powinni unikać czynności, które mogą uszkodzić nos.

Pacjenci powinni unikać budowania zbyt dużego niepokoju przed pierwszą wizytą pooperacyjną. Operacja jest zazwyczaj zakończona w ciągu tygodnia. W tym czasie szyna zostanie zdjęta, a opatrunek usunięty. Pacjenci mogą również odczuwać pewien obrzęk, ale jest to normalne i z czasem ustępuje.

Ostateczny kształt nosa będzie widoczny po kilku miesiącach gojenia. Pacjenci powinni unikać wysiłku fizycznego przez okres od trzech do sześciu tygodni. Po tym czasie mogą powrócić do normalnej aktywności społecznej. Po zabiegu pozostanie niewielka blizna na spodniej stronie nosa.

Czas rekonwalescencji zależy od rodzaju rhinoplastyki i zakresu zabiegu. W niektórych przypadkach płynna rhinoplastyka nie wymaga w ogóle rekonwalescencji. Jest to często wykonywane w rewizyjnych rhinoplastykach. Pacjentowi zaleca się unikanie sportów kontaktowych i aktywności kontaktowych podczas rekonwalescencji po rekonstrukcji nosa metodą rhinoplastyki.

Objawy rekonstrukcji nosa

Operacja rekonstrukcji nosa może być skutecznym sposobem na poprawę wyglądu nosa. Procedura ta jest zwykle pokryte przez większość planów ubezpieczeń zdrowotnych. Jednak istnieją pewne komplikacje, które mogą wystąpić w wyniku rhinoplastyki. Na przykład, chirurg może usunąć zbyt dużo kości nosowej, lub zbyt dużo tkanki wewnątrz nosa. Spowoduje to, że Twój nos będzie wyglądał na mniejszy niż wcześniej. Aby tego uniknąć, upewnij się, że wybierasz chirurga zajmującego się rhinoplastyką, który ma bogate doświadczenie.

Po zabiegu rhinoplastyki należy spodziewać się obrzęku przez kilka dni. Pełne zagojenie się nosa może potrwać tydzień lub dłużej. Mogą również wystąpić zasinienia pod oczami. Przez trzy do sześciu tygodni należy unikać forsownych zajęć. Jednak większość osób jest w stanie wrócić do pracy i aktywności społecznej w ciągu tygodnia po zabiegu.

Niewielki ból jest powszechny po zabiegu, a pierwsze kilka dni po zabiegu będzie obejmować zmiany opatrunków. Twój chirurg udzieli Ci szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji nacięć. Konieczne będzie stosowanie maści z antybiotykiem i rozpylanie roztworu soli fizjologicznej kilka razy dziennie. Po zabiegu mogą Państwo mieć również pewne przekrwienie nosa.

Twój chirurg rynologiczny najpierw przeprowadzi szczegółowy wywiad. Może on również pobrać część Twojej własnej tkanki do zabiegu. Jeśli stwierdzi, że powinieneś poddać się rekonstrukcji nosa, zostaniesz poddany znieczuleniu ogólnemu lub miejscowemu. Podczas gdy znieczulenie ogólne powoduje głęboki sen w trakcie zabiegu, znieczulenie miejscowe pozwala zachować przytomność i komfort.

Pooperacyjne drętwienie czubka nosa jest kolejnym częstym efektem ubocznym zabiegu rhinoplastyki. Jest to spowodowane uszkodzeniem nerwów nosowych. Nerwy te znajdują się pomiędzy kośćmi nosa a górnymi chrząstkami bocznymi. Chociaż nie jest to trwałe powikłanie, należy zwrócić na nie uwagę. Większość pacjentów odzyskuje wrażliwość nosa w ciągu 12 miesięcy od zabiegu.

Zakażenie może wystąpić po rhinoplastyce z powodu niewłaściwej opieki pooperacyjnej. Techniki chirurgiczne i lepsze zrozumienie przyczyn infekcji pomogły zmniejszyć ryzyko zakażenia. Jednak nawet przy najbardziej skrupulatnej opiece podczas zabiegu, zakażenie może nadal wystąpić. Brak sterylizacji i słaba opieka po zabiegu może prowadzić do wprowadzenia bakterii. Do zakażenia może dojść również wtedy, gdy skóra wokół miejsca operacyjnego nie zostanie odpowiednio oczyszczona.

Wybór chirurga specjalizującego się w rhinoplastyce

Najważniejszym aspektem rhinoplastyki jest wybór odpowiedniego chirurga. Dobry chirurg plastyczny będzie miał duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegu i udokumentowaną historię konsekwentnie dobrych wyników. On również powinien być doskonałym komunikatorem, dobrym słuchaczem i współczuciem dla swoich pacjentów. Należy przeprowadzić szeroko zakrojone badania na chirurga, który rozważa. Upewnij się, że przeczytasz poprzednie opinie pacjentów, obejrzyj galerie przed i po, i dowiedz się, czy on lub ona jest akredytowany.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest lokalizacja. Chociaż może to być wygodne, aby wybrać chirurga, który jest blisko domu, takie podejście może być ryzykowne. Podczas gdy wysoko wykwalifikowany chirurg rhinoplastyki może być w pobliżu, możesz być lepiej obsługiwany przez poszukiwanie jednego w innym mieście lub mieście.

Jeśli rozważasz rhinoplastykę, należy szukać lekarza, który został uznany za Fellow of the American College of Surgeons i aktywną, nieograniczoną państwową licencję medyczną. Jest to ważny wskaźnik, że chirurg, którego rozważasz, ukończył szkolenie podyplomowe w dziedzinie rhinoplastyki. Możesz również skontaktować się z państwową radą medycyny, aby sprawdzić, czy lekarz kiedykolwiek otrzymał jakiekolwiek działania dyscyplinarne. Najbardziej renomowani chirurdzy mają czystą licencję.

Dobry chirurg zajmujący się rhinoplastyką powinien być w stanie ocenić Twój nos od wewnątrz i na zewnątrz. Powinien być w stanie wyjaśnić konkretną procedurę i związane z nią ryzyko. Ważne jest również, aby wybrać chirurga zajmującego się rhinoplastyką, który ma co najmniej 10 lat doświadczenia w wykonywaniu tego zabiegu.

Dobry chirurg będzie w stanie zapewnić Ci doskonałe rezultaty. Będzie on również w stanie omówić Twoje obawy i oczekiwany rezultat. Podczas konsultacji, chirurg oceni Twój podstawowy szkielet twarzy i strukturę nosa, a także Twój pożądany rezultat.

Po zabiegu rhinoplastyki należy spodziewać się obrzęku i zasinień przez kilka pierwszych tygodni. Najlepiej jest wziąć co najmniej tydzień wolnego od pracy i unikać forsownych ćwiczeń przez cztery do sześciu tygodni. Może to pogłębić obrzęk i zmienić ostateczny rezultat. Dodatkowo, dieta oparta na miękkim jedzeniu może pomóc złagodzić bolesność ust i wspomóc gojenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane