Jak długo goi się pierś po rekonstrukcji?

Jak długo goi się pierś po rekonstrukcji?

Czas gojenia się piersi po operacji rekonstrukcji zależy od rodzaju rekonstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, pacjentki powinny unikać forsownych zajęć i podnoszenia ciężarów do czasu zakończenia okresu gojenia. Unikać można także niektórych czynności seksualnych, ale zależy to od rodzaju wykonanej rekonstrukcji. Bardziej szczegółowe wskazówki można uzyskać od chirurga. Poza tymi ogólnymi wskazówkami chirurg może zalecić także określone ćwiczenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat czasu powrotu piersi do zdrowia po operacji rekonstrukcji.

Powikłania

Jeśli wykryto u Ciebie raka w piersi i rozważasz rekonstrukcję piersi, przed poddaniem się zabiegowi powinnaś rozważyć pełen zakres leczenia raka – ta część materiału jest zaczerpnięta ze strony polishdiyprojects.pl. Zadanie to obejmuje wskazania i przeciwwskazania do rekonstrukcji piersi oraz podkreśla rolę zespołu interprofesjonalnego w tym procesie. Oto niektóre z najczęstszych powikłań związanych z tym zabiegiem:

Czas powrotu do zdrowia

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu rekonstrukcji piersi zależy od zabiegu. Operacja powiększenia piersi może wymagać krótkiego pobytu w szpitalu, a pacjentka może wrócić do domu jeszcze tego samego dnia. Natomiast w przypadku rekonstrukcji natychmiastowej konieczny może być pobyt w szpitalu przez dwa do pięciu dni. Czas rekonwalescencji zależy również od rodzaju zabiegu, który został wybrany. Przez kilka tygodni po zabiegu powinnaś odczuwać pewien ból i ciągnięcie w okolicy piersi. Przez kilka dni możesz także wymagać przyjmowania leków przeciwbólowych.

Powikłania rekonstrukcji brodawki sutkowej

Jeden z rodzajów rekonstrukcji brodawki sutkowej w przypadku ubytków w piersiach polega na zbudowaniu brodawki sutkowej z kopca tkanki piersi. Ten rodzaj brodawki może być płaski lub lekko uniesiony. Oprócz płatów skóry chirurdzy mogą także wykorzystać tkankę z innej części ciała do wytworzenia otoczki. Chociaż brodawki te mogą wydawać się bardziej płaskie niż brodawka naturalna, czasami mogą dorównywać wyglądem brodawce naturalnej.

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu rekonstrukcji otoczki sutkowej

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu rekonstrukcji otoczki sutkowej jest zazwyczaj krótki, ale nie należy go lekceważyć. Zabieg jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, dlatego po jego zakończeniu pacjentka może wrócić do domu. W zależności od rodzaju znieczulenia, u niektórych pacjentów może być konieczne zastosowanie dożylnej sedacji, aby zwiększyć komfort zabiegu. W obu przypadkach pacjentka zostanie umieszczona w sali pooperacyjnej na dwie do trzech godzin, a następnie zwolniona do domu. Karmienie piersią może wpływać na czas gojenia po operacji rekonstrukcji otoczki sutkowej, ale nie powinno mieć na niego żadnego wpływu.

Czas gojenia po rekonstrukcji brodawki sutkowej

Po rekonstrukcji brodawki sutkowej pacjentka może brać prysznic zaraz po zabiegu. Należy jednak unikać kąpieli pod prysznicem z wodą, która może uwrażliwić ranę. Po zabiegu należy nosić usztywniany biustonosz lub biustonosz pooperacyjny, ponieważ brodawka sutkowa będzie dość delikatna. W tym czasie należy unikać silnych środków chemicznych i smarować nacięcia maścią antybakteryjną. Przez pewien czas po zabiegu może być zalecane powstrzymanie się od picia i palenia, ponieważ może to wpłynąć na czas gojenia.

Koszt rekonstrukcji brodawki sutkowej

Przed poddaniem się zabiegowi rekonstrukcji brodawki sutkowej należy rozważyć, czy zabieg ten jest dla Ciebie odpowiedni. Zazwyczaj po zabiegu stosuje się plastikową osłonę brodawki sutkowej, aby zapobiec jej uciskaniu podczas gojenia. Należy również wiedzieć, że zabieg nie przywróci Ci odcienia skóry. Na szczęście zabieg ten jest na ogół bardzo niedrogi. Koszt rekonstrukcji sutka w przypadku piersi będzie zależał od zakresu wymaganych prac.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy można ujędrnić piersi - co robić
Czytaj Dalej

Czy dotykanie piersi jest zdrowe?

Czy wiesz, że dotykanie piersi kobiety może sprawić, że poczuje się ona seksowna? Może też spowodować, że skóra…
Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?
Czytaj Dalej

Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?

Pierwszym krokiem w leczeniu tej brodawki jest sprawdzenie, czy jest ona zakaźna. Najlepszym sposobem leczenia brodawki jest skontaktowanie…
Plastyka nosa i brak węchu po operacji
Czytaj Dalej

Plastyka nosa i brak węchu po operacji

Po operacji plastycznej nosa pacjent może stracić zmysł węchu. Może to być spowodowane wieloma przyczynami, w tym usunięciem…