Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Lunula to najbezpieczniejsza opracowana dotąd metoda laserowego leczenia grzybicy paznokci. Dowiedz się więcej na ten temat.

 

Grzybica paznokci to bardzo powszechny stan – szacuje się, że zmaga się z nią co najmniej 10% populacji. Leczenie farmakologiczne bywa nieskuteczne i niesie ze sobą ryzyko skutków ubocznych. Najbezpieczniejszą opracowaną dotąd metodą jest laserowe leczenie grzybicy paznokci zimnym laserem Lunula. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak pozbyć się grzybicy paznokci?

Grzybica paznokci powoduje szpecące zmiany w obrębie płytki paznokciowej: 

  • zniekształcenia,
  • oddzielanie się od łożyska, 
  • matowienie, 
  • żółte lub brązowe przebarwienia. 

Ten wstydliwy dla wielu osób problem jest niezwykle trudny w leczeniu. Stosowanie środków miejscowych bywa nieskuteczne. Natomiast doustne leki przeciwgrzybicze mają wiele skutków ubocznych.

Ponieważ grzybica obejmuje zazwyczaj łożysko i macierz paznokcia, należy zastosować terapię, która zadziała głęboko i jednocześnie bezpiecznie. Najlepszym opracowanym do tej pory rozwiązaniem jest laserowe leczenie grzybicy paznokci Lunula dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to innowacyjna metoda, która nie tylko usuwa grzyby, ale też pobudza naturalne mechanizmy obronne organizmu, zapobiegając nawrotom choroby. To wieloaspektowe podejście jest pierwszym w swoim rodzaju, zapewniającym pacjentom naprawdę skuteczną, ale bezpieczną opcję zwalczania grzybicy paznokci.

Lunula – przełomowa metoda usuwaniu grzybicy paznokci

Lunula jest pierwszym i jedynym nietermicznym urządzeniem laserowym dopuszczonym przez FDA do usuwania grzybicy paznokci. Nazywany jest „zimnym laserem”, co oznacza, że nie wykorzystuje ciepła, a zatem nie ma ryzyka związanego z przegrzaniem tkanek. Pacjent nie odczuwa ciepła podczas zabiegu. Nie jest potrzebne znieczulenie ani okres rekonwalescencji. Co istotne, działanie lasera Lunula jest bezpieczne dla szerokiego spektrum pacjentów, również dla osób chorych na cukrzycę.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci za pomocą urządzenia Lunula polega na zastosowaniu światła o niskim natężeniu, dzięki czemu nie powoduje uszkodzenia paznokcia ani otaczającej go struktury. Technologia wykorzystuje dwie terapeutycznie korzystne długości fal 405 nm i 635 nm. Długość fali 405 nm uszkadza mikroorganizmy grzybowe i powoduje ich natychmiastową śmierć. Długość fali 635 nm zwiększa przepływ krwi w obrębie palców stóp i wzmacnia odpowiedź immunologiczną organizmu na dany patogen. W rezultacie Lunula zapewnia skuteczne leczenie, bez niepożądanych reakcji.

Laserowe leczenie grzybicy paznokci – skuteczność

Lunula nie tylko usuwa grzybicę paznokci, ale może być też stosowany w celu regeneracji płytki paznokciowej uszkodzonej podczas inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

Wzrost paznokci u stóp jest powolny (około 1 mm na miesiąc), dlatego efekty laserowego leczenia grzybicy paznokci również pojawiają się powoli. Poprawa wyglądu stóp zaczyna być widoczna dopiero po kilku miesiącach. W większości przypadków wystarczy wykonanie 3-4 zabiegów laserem na grzybicę paznokci. Zaawansowane stadia choroby mogą wymagać więcej powtórzeń, a często również dodatkowego zabiegu ścieńczania płytki paznokci.

Kluczem do utrzymania paznokci w świetnej kondycji jest profilaktyka po zakończeniu laserowego leczenia grzybicy paznokci. Należy unikać sytuacji, które mogłyby spowodować ponowne zakażenie chorobotwórczymi patogenami. Szczególną ostrożność należy zachować podczas uprawiania sportów – regularnie dezynfekować obuwie, korzystać z sauny i publicznych natrysków w obuwiu ochronnym, prać skarpetki w wysokiej temperaturze.Dowiedz się więcej na temat laserowego leczenia grzybicy paznokci skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czytaj Dalej

Olejki eteryczne – aromatyczny sekret zdrowia i relaksu

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób szuka naturalnych metod poprawy zdrowia i samopoczucia. Jednym z takich rozwiązań, które cieszy się nieustającą popularnością, są olejki eteryczne. Te skoncentrowane ekstrakty roślinne od wieków wykorzystywane są w aromaterapii, kosmetyce, a nawet medycynie. Przynoszą one liczne korzyści dla ciała i umysłu, działając odprężająco, poprawiając nastrój oraz wspomagając leczenie różnych dolegliwości.