Plastyka nosa - czy jest niebezpieczna?

Plastyka nosa – czy jest niebezpieczna?

Zabieg plastyki nosa może być wykonany w gabinecie lekarskim, szpitalu lub ambulatoryjnej placówce chirurgicznej. Pacjenci mogą otrzymać znieczulenie miejscowe lub ogólne. Znieczulenie miejscowe znieczula twarz i sprawia, że pacjent jest oszołomiony podczas zabiegu, natomiast znieczulenie ogólne całkowicie usypia pacjenta – ten kawałek tekstu jest twórczością zespołu portalu paniuroda.pl. Dzieciom zwykle podaje się znieczulenie ogólne.

Objawy

Po zabiegu wystąpi tymczasowy obrzęk i zdrętwienie twarzy. Oczy mogą być również opuchnięte i przebarwione. Można zmniejszyć ten dyskomfort stosując zimne okłady lub okłady z lodu na ten obszar. Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, że nos goi się prawidłowo.

Częstym objawem po operacji nosa jest drętwienie czubka nosa. Jest to spowodowane utratą wrażliwości nerwów w kolumnie nosa (obszar pomiędzy kośćmi nosa i górnymi chrząstkami bocznymi). Objaw ten jest jednak przejściowy i na ogół ustępuje w ciągu sześciu miesięcy.

Po zabiegu może wystąpić pewne niewielkie krwawienie. Lekarz umieści pod nosem kroplówkę, aby zebrać nadmiar śluzu i krwi. Podkładka ta nie powinna być zbyt mocno ściskana. W tym czasie należy unikać forsownych zajęć i ekstremalnej mimiki twarzy. Skóra będzie również przebarwiona.

Przed zabiegiem przejdą Państwo dokładne badanie fizyczne z chirurgiem. Podczas tej wizyty zbada on Twoją twarz i zrobi zdjęcia. Pozwoli to chirurgowi zobaczyć nos pod różnymi kątami i określić najlepszy sposób podejścia do operacji. Omówi on również możliwe ryzyko i skutki.

Podczas zabiegu zostanie Pani/Pan poddana/y znieczuleniu. Chirurg wykona nacięcie na spodniej stronie nosa i przesunie skórę i chrząstkę, aby uzyskać dostęp do kości. Następnie chirurg zmieni kształt nosa za pomocą osteotomu. Następnie chirurg założy na nos szynę, aby chronić go przez kilka następnych dni. Niektórzy chirurdzy umieszczają również wewnątrz nosa opatrunki chłonne. Zostaną one usunięte po kilku dniach.

Po zabiegu znajdzie się Pan/Pani w sali pooperacyjnej. Przez tydzień lub dwa będziesz musiał odpoczywać, aby w pełni dojść do siebie po zabiegu. Możesz czuć się zakorkowany i mieć trudności z oddychaniem przez nos. Lekarz przepisze środki przeciwbólowe, które mogą złagodzić ból i pomóc w powrocie do zdrowia.

Do zagrożeń związanych z zabiegiem rhinoplastyki należą infekcje i krwawienie. Antybiotyki są również podawane Ci dożylnie podczas zabiegu, aby zapobiec infekcjom. Dodatkowo, przed zabiegiem na wewnętrzną stronę nosa zostanie nałożona maść z antybiotykiem w celu jej sterylizacji. Krwawienie jest rzadkie po zabiegu rhinoplastyki, choć może wystąpić.

Powikłania

Powikłania po zabiegu rhinoplastyki są rzadkie, ale mogą wystąpić. W niektórych przypadkach mogą być one usunięte przez operację rewizyjną, ale mogą również wymagać wielu operacji rekonstrukcyjnych. Jednym z takich powikłań jest epiphora, która może wystąpić, gdy osteotomie boczne nie są wykonywane we właściwym kierunku lub przy użyciu pił lub instrumentów zmotoryzowanych. W niektórych przypadkach stan ten może prowadzić do sporadycznego przypadku obrzęku paralateralnego, który wymaga wykonania dakryocystorhinostomii.

Innym możliwym powikłaniem zabiegu rhinoplastyki są problemy z oddychaniem. Chociaż większość pacjentów jest w stanie dobrze oddychać bezpośrednio po zabiegu, niektórzy mogą mieć trudności z oddychaniem, zwłaszcza podczas snu lub ćwiczeń. Jest to rzadkie, ale ważne jest, aby omówić komplikacje oddechowe z chirurgiem przed zabiegiem. Po uzyskaniu zgody lekarza, pacjent otrzyma antybiotyk, który pomoże mu szybko wrócić do zdrowia po zabiegu.

Podczas zabiegu zostaniesz poddany badaniu fizycznemu i testom laboratoryjnym. Pozwoli to chirurgowi ocenić zakres zmian, których potrzebujesz, a także wpływ ewentualnych zmian na Twoje cechy fizyczne. Lekarz oceni również wpływ zabiegu na Twoje oddychanie. Jeśli masz skłonność do powikłań, poproś o doświadczonego chirurga.

Powikłaniom zabiegu Rhinoplastyki można zapobiec. Niektóre z powszechnych powikłań to drętwienie, niezadowolenie oraz nieprawidłowa pozycja lub ekstruzja implantu. Doświadczenie chirurga i znajomość technik plastyki nosa są ważnymi czynnikami. Czynniki te pomogą Ci osiągnąć doskonałe wyniki w dłuższej perspektywie. Należy również pamiętać, że otwarte podejście do operacji nosa ułatwia przeprowadzanie rewizji.

Innym częstym powikłaniem jest zakażenie. Bakterie mogą dostać się do krwiobiegu przez nacięcie w nosie i spowodować infekcję. Chociaż szanse na wystąpienie infekcji są niewielkie, pacjenci powinni stosować się do zaleceń chirurga dotyczących czyszczenia i usuwania opatrunków zgodnie z zaleceniami. Ponadto, powinni oni stosować antybiotyki zgodnie z zaleceniami.

Po zabiegu rhinoplastyki większość pacjentów może wrócić do pracy i normalnych zajęć w ciągu kilku tygodni. Jednakże, niektórych czynności należy unikać do czasu zakończenia procesu gojenia. Osoba powinna również unikać nadmiernego światła słonecznego przez pierwsze trzy do sześciu tygodni po zabiegu rhinoplastyki.

Okres rekonwalescencji

Po zabiegu rinoplastyki okres rekonwalescencji trwa zwykle do dwóch tygodni. Rozpoczyna się od obrzęku i zasinienia, które stopniowo będą zanikać. Pod koniec pierwszego tygodnia obrzęk ustąpi i pacjent może wrócić do normalnych zajęć i pracy. Jednak pierwsze kilka dni będzie trudne, ponieważ oddychanie przez nos może być utrudnione.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu najprawdopodobniej trzeba będzie unikać słońca. Promienie słoneczne UV spowalniają naturalną zdolność organizmu do wytwarzania silnego kolagenu, a także będą uszkadzać istniejący kolagen. Ponadto, podnosi ciśnienie krwi, co może dodatkowo zwiększyć obrzęk nosa i ciśnienie. W zależności od rodzaju zabiegu, jaki masz, Twój okres rekonwalescencji będzie się różnił.

Po zabiegu Rhinoplastyki ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza. Upewnij się, że pozostajesz w podwyższonym łóżku i unikasz podnoszenia lub schylania się przez pierwszy tydzień po zabiegu. Obrzęknięte tkanki będą powodować dyskomfort i utrudniać oddychanie, więc spanie z podniesioną głową może pomóc złagodzić ten dyskomfort. Dodatkowo należy unikać uderzania się o nowy nos, ponieważ może to spowodować krwawienie.

Rekonwalescencja po zabiegu Rhinoplastyki powinna trwać do jednego miesiąca. Po tym czasie można powrócić do normalnych zajęć i stylu życia. Chociaż przez kilka dni powinieneś unikać pływania i uprawiania sportów z latającymi przedmiotami, możesz wrócić do pracy i ćwiczeń. Można również powrócić do noszenia okularów. Należy jednak nadal zachować środki ostrożności przy ekspozycji na słońce i upewnić się, że używasz kremu z filtrem.

W okresie rekonwalescencji po zabiegu plastyki nosa, pacjenci są bardziej narażeni na wystąpienie efektów ubocznych. Powszechne efekty uboczne to zatkany nos, obrzęk pod oczami i drętwienie. W niektórych przypadkach pacjenci mogą również odczuwać bolesność i zasinienie w okolicy nosa.

Po zabiegu plastyki nosa, pacjenci powinni dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych i uczęszczać na wizyty kontrolne. Okres rekonwalescencji trwa zazwyczaj od dwóch do sześciu tygodni, w zależności od ilości pracy wykonanej podczas zabiegu. Pacjent jest uważany za w pełni wyleczonego, gdy obrzęk się zmniejszy.

Koszt

Koszt zabiegu rynoplastyki różni się w zależności od regionu, w którym zabieg jest wykonywany. Na przykład w Beverly Hills zabieg kosztuje nieco więcej niż w Teksasie. Wynika to z faktu, że koszty życia w poszczególnych rejonach znacznie się różnią. Im wyższy średni dochód w danym regionie, tym wyższy będzie koszt operacji plastycznej. Ponadto, większość ludzi woli mieć swoje leczenie blisko domu.

Koszt zabiegu rhinoplastyki może wynosić tysiące dolarów. Procedura może również obejmować testy medyczne, które dodają do ogólnej ceny. Zabieg może być przeprowadzony w szpitalu lub w prywatnym gabinecie chirurgicznym. Koszt będzie się różnił w zależności od rodzaju wykonywanej procedury chirurgicznej i reputacji wykonującego ją chirurga.

Podczas gdy rhinoplastyka może być kosztowna, czas powrotu do zdrowia jest zazwyczaj szybki. Ból pooperacyjny jest niewielki lub nie występuje wcale. Możliwe jest jednak wystąpienie krwawienia w ciągu pierwszych 48 godzin. W tym okresie pacjenci będą musieli nosić opatrunek ochronny, ale w razie potrzeby mogą go zmienić samodzielnie w domu.

Jeśli nie jesteś pewien kosztów zabiegu rhinoplastyki, najlepiej skonsultować się z certyfikowanym chirurgiem plastycznym z dużym doświadczeniem w wykonywaniu operacji. Chociaż wielu chirurgów ogólnych wykonuje rhinoplastykę, ważne jest, aby wybrać specjalistę, ponieważ nie wszyscy lekarze mają umiejętności i doświadczenie, aby wykonać zabieg prawidłowo. Należy również zapytać o wskaźnik rewizji u danego chirurga.

Rhinoplastyka to operacja kosmetyczna, która zmienia kształt nosa. Poprawia wygląd i może nawet pomóc ludziom łatwiej oddychać. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na ten zabieg, aby poprawić swój wygląd. Może również poprawić pewność siebie. Cena rhinoplastyki będzie zależeć od rodzaju procedury, którą wybierzesz. Jeśli masz skomplikowany przypadek, który wymaga dużo czasu i umiejętności, będzie kosztować więcej.

Średni koszt zabiegu rhinoplastyki wynosi około $5,483. Opłata ta nie obejmuje znieczulenia, opłat za salę operacyjną i innych powiązanych wydatków. Będziesz musiał skontaktować się z biurem chirurga plastycznego, aby dowiedzieć się więcej o ich opłatach i planach płatności. Cena może również różnić się w zależności od doświadczenia chirurga plastycznego. Ponadto, niektórzy chirurdzy mogą oferować plany finansowania, aby pomóc pacjentom pokryć koszty zabiegu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak leczyć zatkany nos u dzieci
Czytaj Dalej

Jak leczyć zatkany nos u dzieci

Pierwszym krokiem w leczeniu zatkanego nosa u dzieci jest zapewnienie, że drogi oddechowe dziecka są czyste. Możesz to…
Jak powiększyć piersi
Czytaj Dalej

Jak powiększyć piersi

Czy szukasz sposobów na powiększenie piersi? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się o naturalnych metodach powiększania piersi. Niezależnie…