Leczenie nosa podczas alergii - kilka wskazówek

Plastyka nosa dla zatkanego nosa

Jeśli twój nos jest zatkany, operacja rhinoplastyki może pomóc. Może ona poprawić przepływ powietrza i sprawić, że poczujesz się bardziej komfortowo. Twój chirurg udzieli Ci instrukcji dotyczących opieki po zabiegu, aby pomóc Ci w powrocie do zdrowia. Upewnij się, że przestrzegasz terminów wizyt kontrolnych i postępujesz zgodnie z ich instrukcjami. Wkrótce poczujesz się normalnie. Nie tylko będziesz mieć nowy nos, ale także poprawi się Twój przepływ powietrza.

Powikłania operacji plastycznej nosa

Głównymi celami operacji plastycznej nosa są poprawa wyglądu zatkanego nosa i poprawa przepływu powietrza przez niego. Zabieg może również poprawić funkcję nosa. Rodzaj wykonywanego zabiegu zależy od przyczyny niedrożności i jej nasilenia. Niektórzy pacjenci poddają się zabiegowi ze względów estetycznych, a inni ze względów funkcjonalnych.

Operacja ta może być jednak niebezpieczna – cytat ten został zaczerpnięty ze strony . Wiele osób doświadczyło powikłań po poddaniu się temu zabiegowi. Komplikacje mogą dotyczyć nosa nawet po jego zagojeniu. Główne zagrożenia dotyczą deformacji pooperacyjnych, bliznowacenia i utraty czucia śluzówkowego. Niektórzy pacjenci zgłaszają również wytłoczenie implantu silikonowego i zakażenie.

Chociaż ryzyko związane z operacją zatkanego nosa jest stosunkowo niskie, należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia powikłań pooperacyjnych. U niektórych pacjentów może wystąpić deformacja przegrody, kolumny lub podstawy. Chirurg musi wziąć to pod uwagę podczas wykonywania zabiegu, aby zapewnić jak najlepszy efekt.

Po operacji może wystąpić pewne krwawienie wewnątrz nosa, co jest powszechne. Mogą Państwo również odczuwać pewien ból i obrzęk. Może być konieczne przyjmowanie środków przeciwbólowych przez kilka dni. Jeśli te objawy nie ustąpią, może być konieczna dodatkowa operacja lub operacja rewizyjna.

Jeśli zdecydujesz się na operację rewizyjną, chirurg podniesie chrząstkę i skórę pokrywającą kości nosa. Zabieg ten jest zazwyczaj procedurą ambulatoryjną i wymaga znieczulenia ogólnego lub miejscowego. Chirurg może również zastosować dożylną sedację. Należy spodziewać się pewnego dyskomfortu po zabiegu, ale większość pacjentów będzie w stanie poradzić sobie z nim za pomocą dostępnych bez recepty środków przeciwbólowych. Jeśli potrzebujesz więcej leków przeciwbólowych, powinieneś zapytać o to swojego chirurga.

Drętwienie po operacji nosa występuje najczęściej na czubku nosa. Jest to spowodowane uszkodzeniem nervus nasalis externus, który opuszcza jamę nosową pomiędzy chrząstkami bocznymi górnymi a kośćmi nosa. Nie można uniknąć tych powikłań, ale większość pacjentów odzyskuje wrażliwość nosa po 12 miesiącach.

Odchylona przegroda może również blokować drogi nosowe. Około 80 procent ludzi ma pewien stopień odchylenia przegrody. Septoplastyka może skorygować tę deformację i poprawić oddychanie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa od jednej do dwóch godzin.

Powikłania pooperacyjne są rzadkie po udanej operacji. Większość przypadków jest łatwa do skorygowania, ale niektóre wymagają wielokrotnych operacji rekonstrukcyjnych. Czasami niemożliwe jest uzyskanie restituito ad integrum. Aby uniknąć tych powikłań, najlepszym sposobem leczenia jest profilaktyka.

Najlepszym sposobem na uniknięcie powikłań po operacji plastycznej nosa jest wybór doświadczonego chirurga plastycznego, który ma doświadczenie i wiedzę w zakresie plastyki nosa. Ponadto, chirurg powinien być w stanie wyjaśnić ryzyko i możliwe powikłania zabiegu.

Koszt rhinoplastyki

Jeśli rozważasz operację rhinoplastyki dla zablokowanego nosa, możesz zastanawiać się, ile to będzie kosztować. Dobrą wiadomością jest to, że wiele planów ubezpieczeniowych pokrywa koszty tej procedury. Będziesz potrzebował dowodu na trudności w oddychaniu przez nos i dokumentacji swojego stanu. Ponadto, często wymagana jest tomografia komputerowa i badanie wewnątrznosowe. Chociaż koszt rhinoplastyki dla zablokowanego nosa będzie twoja odpowiedzialność, wielu ubezpieczycieli pokryje tę procedurę, jeśli możesz udowodnić, że potrzebujesz go do rozwiązania problemu z oddychaniem. Koszt operacji rhinoplastyki jest zwykle równoważony przez koszt znieczulenia i czas rekonwalescencji pooperacyjnej.

Oprócz kosztów zabiegu, będziesz musiał zapłacić za przedoperacyjne badania medyczne i recepty. Może być wymagane zastosowanie dożylnego środka uspokajającego. Lek będzie podawany przez małą rurkę i pozostawia pacjenta obudzonego, ale niezdolnego do ruchu. Ci, którzy otrzymują głębokie uspokojenie będzie prawdopodobnie wymagać pomocy w oddychaniu na czas trwania procedury. Zabieg trwa zazwyczaj około jednej godziny.

Przed podjęciem decyzji o wyborze chirurga, zapytaj o jego ceny. Doświadczony chirurg rhinoplastyki poda ostateczny rachunek z kosztem znieczulenia i wizyt kontrolnych zawartych w ogólnej cenie. Jeśli szukasz niedrogiego, ale wciąż skutecznego leczenia, upewnij się, że pracujesz z lekarzem, który jest doświadczony i oddany swojemu rzemiosłu. Najlepsze chirurdzy będą szczęśliwi, aby pracować w ramach budżetu, tak długo, jak jesteś zadowolony z wyniku.

Oprócz kosztów, będziesz musiał również rozważyć, czy Twój plan ubezpieczenia zdrowotnego obejmuje rhinoplastykę. Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi rhinoplastyki nie są objęte ubezpieczeniem zdrowotnym z powodów estetycznych, ale jeśli masz zatkany nos, to może być pokryte. Jeśli tak, to będziesz musiał zapłacić copays i coinsurance, ale plany ubezpieczeniowe często pokrywają koszt rekonstrukcji.

Koszt operacji plastycznej nosa zablokowanego będzie zależał od doświadczenia chirurga, lokalizacji i rodzaju procedury. Należy rozważyć koszt przed zaplanowaniem zabiegu, ponieważ sama operacja może się sumować. Średni koszt tej procedury jest 10.750 dolarów, a to obejmuje opłatę chirurga, opłata za obiekt operacyjny, i opłaty za znieczulenie. Dodatkowe koszty mogą być również dodane w zależności od rodzaju zabiegu rhinoplastyki i złożoności procedury.

Po zabiegu rhinoplastyki zatkanego nosa, będziesz musiał dbać o ten obszar, aby zapobiec infekcji. Spray z solą fizjologiczną do nosa, żele do nosa i maści pomogą Ci utrzymać nos w czystości po zabiegu. Pozwoli to na prawidłowe gojenie się nosa. Dojrzewanie wyników zabiegu trwa do roku. Niektórzy pacjenci doświadczają pewnych zasinień przez pierwsze kilka miesięcy, ale są one zazwyczaj niewielkie i mogą być łatwo leczone za pomocą leków.

Jeśli chodzi o koszty operacji zatkanego nosa, ważne jest, aby porównać różne opcje. W wielu przypadkach można wybrać niechirurgiczną procedurę zwaną płynną rhinoplastyką. Procedura ta wykorzystuje wypełniacz kwasu hialuronowego, który może kosztować około 1000 dolarów. Należy jednak pamiętać, że niechirurgiczna procedura nie może zapewnić trwałych rezultatów, więc ważne jest, aby uzyskać kilka konsultacji przed podjęciem decyzji o planie leczenia.

Rodzaje rhinoplastyki

Pacjent z zablokowanym nosem może rozważyć rhinoplastykę, aby naprawić ten problem. Procedura ta sprawi, że nos będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie i poprawi oddychanie. Może również pomóc skorygować krzywy nos. Rodzaje zabiegów rhinoplastyki, które są dostępne, będą zależeć od konkretnego problemu.

Zabieg jest zazwyczaj wykonywany jako procedura ambulatoryjna. Pacjent otrzyma znieczulenie, aby zapewnić bezpieczne i komfortowe doświadczenie. Chirurg wykona następnie nacięcie w dolnej części nosa i przesunie skórę, aby odsłonić kość. Po dotarciu do kości, chirurg usunie nadmiar chrząstki i nada jej kształt za pomocą osteotomu. Po zabiegu pacjent powinien nosić szynę przez pięć dni, aby chronić nos. Chirurg kosmetyczny poda również pacjentowi leki przeciwbólowe, które pomogą zmniejszyć dyskomfort związany z początkowym okresem rekonwalescencji.

Niektóre przypadki zatkanego nosa mogą być spowodowane odchyloną przegrodą. Przegroda to kawałek chrząstki, który oddziela lewe i prawe nozdrze. Gdy nie jest prosta, przegroda może blokować drogi oddechowe, co prowadzi do trudności w oddychaniu, niedrożności nosa i bólów głowy. Chirurg może zalecić septoplastykę, aby rozwiązać ten problem.

W zależności od zakresu operacji, pacjent może kwalifikować się do objęcia ubezpieczeniem. Wiele polis ubezpieczeniowych pokryje zabieg pod warunkiem uzyskania wcześniejszej pisemnej zgody. Chociaż nie jest to gwarancja, jest to dobry sposób, aby upewnić się, że procedura jest pokryta. Niektóre firmy ubezpieczeniowe zapłacą tylko część kosztów, więc pacjent będzie musiał skontaktować się z biurem biznesowym chirurga, aby uzyskać dokładną wycenę.

Górna trzecia część nosa składa się z kości nosowych i przedniego wyrostka szczęki. Kości te tworzą piramidę kostną. Kości nosowe znajdują się w bliskim sąsiedztwie płytki prostopadłej kości etmoidalnej. Środkową trzecią część nosa tworzą chrząstki boczne górne. Chrząstki te przyczepiają się do przegrody i tworzą kąt 10-15 stopni.

Niektórzy pacjenci mogą wybrać otwartą rynoplastykę dla swojego zatkanego nosa. Ten rodzaj rhinoplastyki może być skuteczny dla pacjentów, którzy mają strukturalne lub genetyczne deformacje. Może on również pomóc pacjentom, którzy wcześniej mieli nieudane operacje nosa. Ci pacjenci będą mieli bardziej naturalny wygląd nosa po zabiegu.

Inny rodzaj operacji rhinoplastyki dla zablokowanego nosa obejmuje pobranie własnej tkanki pacjenta, aby zastąpić uszkodzoną. W tym rodzaju operacji, chirurg będzie dokładnie ocenić anatomię zablokowanego nosa, aby określić najlepsze podejście. Podczas zabiegu, pacjent otrzyma znieczulenie. Znieczulenie ogólne powoduje, że pacjent przechodzi w głęboki sen. Pacjent może również poddać się znieczuleniu miejscowemu, aby pozostać zrelaksowanym podczas zabiegu.

Pierwszy rodzaj operacji to prosta procedura, która koryguje zatkany nos spowodowany odchyloną przegrodą. Może również skorygować problemy z oddychaniem spowodowane przez uszkodzone kości nosa. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w znieczuleniu ogólnym i trwa około jednej do dwóch godzin.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak dbać o piersi po operacji
Czytaj Dalej

Jak dbać o piersi po operacji

Jeśli zostałaś poddana zabiegowi zmniejszenia piersi, ucieszy Cię wiadomość, że po operacji będziesz mogła nosić podtrzymujący miękki biustonosz…