Ultradźwiękowa plastyka nosa - opis zabiegu

Ultradźwiękowa plastyka nosa – opis zabiegu

Zabieg wykonywany jest poprzez wykonanie małego nacięcia w okolicy chrzęstnej, co pozwala chirurgowi na użycie fali ultradźwiękowej do zmiany kształtu nosa. Zmniejsza to zasinienie i sprawia, że podczas zabiegu nie dochodzi do złamania kości. W większości przypadków pacjent jest w stanie wrócić do domu tego samego dnia, chociaż kilku pacjentów musi pozostać w szpitalu na jedną do dwóch nocy.

Nacięcie przezkrtaniowe pozwala na zmianę kształtu fali ultradźwiękowej

Nacięcie przezkrtaniowe pozwala chirurgowi na użycie cienkiej fali ultradźwiękowej do zmiany kształtu kości nosa. Procedura ta charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem powodzenia. Jest to bezpieczna i skuteczna procedura. Koszt rhinoplastyki ultradźwiękowej zależy od kilku czynników, w tym od miejsca zamieszkania pacjenta, doświadczenia chirurga, rodzaju wykonywanej procedury.

Ultradźwiękowa rhinoplastyka może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym i sedacji zmierzchowej, chociaż większość procedur jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Chirurg podnosi powłokę skórną za pomocą małego nacięcia w poprzek mostka nosa. Następnie, chirurg stosuje instrumenty ultradźwiękowe do kości i chrząstek, aby zmienić kształt czubka nosa i nozdrzy. Ninooplastyka ultradźwiękowa wiąże się z mniejszym ryzykiem krwawienia i zasinienia niż tradycyjna rhinoplastyka.

Zmniejsza zasinienie

Po udanej operacji nosa ultradźwiękowego pacjent zostanie poinstruowany, jak zminimalizować zasinienie. Konieczne jest picie dużej ilości płynów po zabiegu. Pomoże to wypłukać toksyny z organizmu i zminimalizować obrzęk. Zapobiegnie to również suchości w ustach. Po zabiegu należy unikać słonych pokarmów i napojów. Ograniczenie soli zmniejszy obrzęk i zapobiegnie retencji płynów.

Standardowa rhinoplastyka będzie wymagała siedmiu do 10 dni czasu rekonwalescencji. W tym czasie mogą wystąpić siniaki z powodu obrzęku. Jednakże pacjenci poddawani zabiegowi rhinoplastyki ultradźwiękowej doświadczają minimalnego lub żadnego zasinienia lub obrzęku. Przez pierwsze dwa dni pacjent będzie nosił na nosie szynę, która zostanie usunięta szóstego lub siódmego dnia.

Zmienia kształt kości nosa bez ich łamania

W przeszłości chirurdzy używali tarników i dłut do zmiany kształtu kości nosa. Jednak tarcie jest bolesne i może prowadzić do dalszego krwawienia i powstawania blizn. Dłuta z kolei mają ostre krawędzie. Te ostre narzędzia są nie tylko podatne na złamanie kości, ale mogą również uszkodzić tkanki miękkie.

Rynoplastyka ultradźwiękowa jest mniej inwazyjna niż inne rodzaje rynoplastyki i pozwala chirurgom na zmianę kształtu kości nosa bez ich łamania. Procedura ta wykorzystuje urządzenie zwane piezotomem do rzeźbienia kości wewnątrz nosa bez ich łamania. Ponadto, technika ta wymaga mniejszego czasu przestoju niż tradycyjna rhinoplastyka. Pacjenci często uważają tę procedurę za atrakcyjną, zwłaszcza jeśli chcą zmniejszyć rozmiar swojego nosa.

Rynoplastyka ultradźwiękowa jest stosunkowo nową techniką, która może bezpiecznie zmienić kształt kości nosa bez ich łamania. Rynoplastyka ultradźwiękowa, zwana również „piezoelektryczną”, wykorzystuje specjalistyczny instrument zwany piezotomem do dostarczania fal ultradźwiękowych bezpośrednio do kości.

Jest to operacja elektywna

Pacjenci, którzy chcą poddać się zabiegowi rhinoplastyki ultradźwiękowej, muszą być w dobrym stanie zdrowia. Palenie tytoniu i nadmierne spożywanie alkoholu mogą powodować przedłużone gojenie się ran. Zwiększają również ryzyko wystąpienia u nich infekcji i innych powikłań. Dodatkowo osoby z istotnymi schorzeniami i wskaźnikiem masy ciała 30 i więcej nie nadają się do tego zabiegu.

Przed poddaniem się zabiegowi rhinoplastyki, pacjent powinien omówić z lekarzem swoją historię medyczną. Pozwoli to na podjęcie świadomej decyzji, czy zabieg ten jest dla niego odpowiedni. Konsultacja przedoperacyjna obejmuje przegląd historii medycznej pacjenta, porównanie jego wyglądu z pożądanym rezultatem oraz omówienie ryzyka związanego z zabiegiem. Chirurg powinien również wyjaśnić opiekę pooperacyjną, w tym ryzyko powikłań i czas rekonwalescencji.

Pacjenci mogą poddać się tej procedurze na każdym rodzaju nosa, chociaż jest ona najbardziej skuteczna w przypadku usuwania garbu. Ponieważ zabieg ten nie wymaga przebudowy chrząstki lub kości, jest on doskonałą opcją dla pacjentów, którzy chcą skorygować garb grzbietowy lub opadającą końcówkę nosa. Czas rekonwalescencji jest również minimalny, a rezultatem jest subtelna korekta czubka nosa.

Wykonuje ją mniej niż pięciu chirurgów w USA

Rynoplastyka ultradźwiękowa to technika, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe do zmiany kształtu nosa. Technologia ta pozwala chirurgom na zmianę kształtu kości nosa bez ich rozbierania, co daje im większą elastyczność w osiągnięciu pożądanego rezultatu. Technologia ultradźwiękowa pozwala również chirurgom zobaczyć pozycję kości, aby zapewnić, że są one prawidłowo wyrównane. Zaletą tej techniki jest zmniejszenie obrzęku i czasu przestoju.

Rynoplastyka ultradźwiękowa może być świetną opcją dla tych, którzy cierpią z powodu niedrożności nosa. Stan ten może powodować chrapanie i bezdech senny. Może również prowadzić do problemów z kośćmi i chrząstkami twarzy. Na szczęście, rhinoplastyka może pomóc przywrócić prawidłową funkcję i kosmetyczny wygląd.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?
Czytaj Dalej

Co robić, gdy mam brodawki na piersiach?

Pierwszym krokiem w leczeniu tej brodawki jest sprawdzenie, czy jest ona zakaźna. Najlepszym sposobem leczenia brodawki jest skontaktowanie…
Na ile dni przed miesiączką bolą piersi - jak zmniejszyć ból dzięki ćwiczeniom
Czytaj Dalej

Najlepsze ćwiczenia na podniesienie piersi

Istnieje kilka różnych ćwiczeń na jędrniejszą i bardziej seksowną klatkę piersiową, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: pracują…
Odmrożenie nosa - jak dbać?
Czytaj Dalej

Odmrożenie nosa – jak dbać?

Przede wszystkim, należy zwrócić się do lekarza, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć odmrożenie. Pracownik służby zdrowia będzie musiał…