Czy można wyprostować piersi?

Czy można wyprostować piersi?

Kostki lodu mogą pomóc Ci wyprostować obwisłe piersi. Mogą one również ujędrnić skórę wokół piersi. Jeśli nie chcesz poddać się operacji, wypróbuj te naturalne środki. Możesz także wypróbować techniki masażu z użyciem kozieradki, rośliny stosowanej w starożytnej ajurwedzie do ujędrniania obwisłych piersi. Dzięki tym środkom napniesz skórę wokół piersi i podniesiesz obwisłą miseczkę biustonosza.

Ajurweda wykorzystuje kozieradkę do ujędrniania obwisłych piersi

Jednym z ajurwedyjskich środków na obwisłe piersi jest kozieradka. Jest ona bogata w przeciwutleniacze i witaminy, które pomagają ujędrnić skórę wokół piersi. Możesz przygotować pastę z nasion kozieradki i nakładać ją na piersi raz lub dwa razy w tygodniu. Możesz także zmieszać jogurt i białko jajka z nasionami kozieradki i wmasowywać je w piersi przez około pięć do dziesięciu minut.

Naturalnym domowym sposobem na obwisłe piersi jest pasta z nasion kozieradki i kurkumy. Zawiera ona flawonoidy, które stymulują wzrost tkanki piersi. Aby zastosować pastę, należy namoczyć nasiona kozieradki przez co najmniej pięć do sześciu godzin w oleju z wątroby dorsza. Po namoczeniu nasion w oleju z wątroby dorsza należy je zmielić na pastę i nałożyć na piersi na trzydzieści minut. Powtarzaj tę czynność trzy do czterech razy w tygodniu, aby zachować jędrność piersi.

Wolne rodniki powodują zmarszczki

Światło słoneczne jest jedną z największych przyczyn powstawania wolnych rodników w organizmie. Promienie UV emitowane przez słońce niszczą rozciągliwe warstwy włókien elastyny w skórze. Im więcej słońca, tym więcej wolnych rodników. Aby chronić skórę przed wolnymi rodnikami, należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dzięki temu skóra będzie chroniona przed uszkodzeniami i zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek.

Antyoksydanty to silne substancje zwalczające wolne rodniki. Przeciwutleniacze, w tym witamina C, mogą chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Antyoksydanty gromadzą się w skórze i nie zmywają się wraz z jej pozostałościami. Oznacza to, że mogą one pomóc w utrzymaniu zmarszczek w ryzach dłużej niż filtry przeciwsłoneczne. Przeciwutleniacze, takie jak witamina C, są powszechnie dostępne w żywności, np. w owocach jagodowych i warzywach. Jednak mimo swoich zalet, badania wskazują, że spożycie witaminy C ma jedynie niewielki wpływ na skórę. Dlatego też najlepszym sposobem na dostarczenie witaminy C do skóry jest stosowanie kremu lub balsamu z witaminą C do stosowania miejscowego. Możesz także zastosować na skórę wyciąg z pestek winogron, ponieważ zawiera on proantocyjanidyny – silny przeciwutleniacz zwalczający wolne rodniki.

Zabiegi

W celu wyprostowania piersi dostępnych jest kilka zabiegów. Niektóre z nich wykorzystują zastrzyki z botoksu, które rozluźniają mięśnie pod skórą, aby wygładzić ich wygląd. Botoks został najpierw zatwierdzony do leczenia drobnych zmarszczek i przewlekłych migren, ale obecnie niektórzy lekarze stosują go do podnoszenia piersi. Inni stosują ćwiczenia klatki piersiowej, aby osiągnąć podobne rezultaty. Niezależnie od wyboru, ważne jest, aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury skonsultować się z lekarzem.

Kozieradka jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia obwisłych piersi. Antyoksydanty i witaminy zawarte w tym ziole pomagają napiąć i wygładzić skórę wokół piersi. Po prostu nałóż pastę z kozieradki na piersi i pozostaw na pięć do dziesięciu minut. Następnie spłucz ciepłą wodą. Aby uzyskać pożądane rezultaty, stosuj tę kurację raz lub dwa razy w tygodniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak rozpoznać złamany nos
Czytaj Dalej

Jak rozpoznać złamany nos

Najczęstszym objawem złamanego nosa jest deformacja jego kształtu. Może jej również towarzyszyć krwawienie i zasinienie wokół oczu. Ważne…
Powikłania po operacji nosa
Czytaj Dalej

Powikłania po operacji nosa

Być może słyszałeś o osoczu bogatopłytkowym (PRP) po zabiegu plastyki nosa. Jest to naturalny produkt, który jest wstrzykiwany…
Czy można ujędrnić piersi - co robić
Czytaj Dalej

Czy można ujędrnić piersi – co robić

Jeśli chcesz mieć jędrniejsze i pełniejsze piersi, spróbuj ćwiczeń siłowych. Nie tylko wzmocni on mięśnie klatki piersiowej, ale…