Jak przygotować nos do zabiegu Rhinoplastyki

Jak przygotować nos do zabiegu Rhinoplastyki

Zanim zaplanujesz zabieg rhinoplastyki, musisz odpowiednio przygotować nos do zabiegu. Dokładne badanie i unikanie stosowania kremów miejscowych są niezbędne. Ponadto, powinieneś być szczery z chirurgiem co do stanu Twojego nosa przed zabiegiem. Od tego zależeć będzie również czas rekonwalescencji.

Badanie przedoperacyjne

Badanie przedmiotowe jest jednym z najważniejszych kroków przed operacją plastyczną nosa. Pozwoli to Twojemu chirurgowi upewnić się, że nie ma żadnych nieprawidłowości z Twoimi kośćmi lub zastawkami nosowymi. Sprawdzi on również grubość Twojej skóry i gruczołów tłuszczowych, jak również Twój wzrost i ciśnienie krwi. Pomoże to w zaplanowaniu programu operacyjnego.

Ważne jest, aby podczas badania przedoperacyjnego być szczerym i otwartym. Chirurg wykona wysokiej jakości zdjęcia nosa, aby stworzyć plan mentalny. Zdjęcia mogą być wykonane przy użyciu kliszy 35-mm lub techniki fotografii cyfrowej. Zdjęcia te mogą być wykorzystane do analizy nosa przed operacją i podczas rekonwalescencji. Pozwalają one również chirurgowi na omówienie celów, jakie stawiamy przed operacją.

Dokładne badanie przedmiotowe i badania laboratoryjne są częścią badania przedoperacyjnego w celu wykonania operacji plastycznej nosa. Lekarz wykorzysta te informacje do określenia dokładnych zmian, które są potrzebne w Pani/Pana nosie. Zbada również Twoją twarz, aby określić, czy istnieją jakieś nieprawidłowości, które mogą wpłynąć na wyniki zabiegu.

Przed zabiegiem należy upewnić się, że zaprzestałeś przyjmowania wszelkich leków rozrzedzających krew, a także herbat ziołowych. Należy również zaprzestać picia czerwonego wina co najmniej tydzień przed zabiegiem. Te pokarmy i napoje mogą spowodować dodatkowe krwawienie podczas operacji. Należy również powstrzymać się od palenia papierosów przez sześć miesięcy przed zabiegiem, ponieważ może to przyczynić się do obrzęku i zasinienia, które wystąpią po zabiegu.

Ocena psychologiczna jest również niezbędna dla pacjentów poddających się zabiegowi rhinoplastyki. Może to pomóc w podjęciu decyzji, czy potrzebujesz zabiegu rhinoplastyki i czy jesteś gotowy, aby poddać się operacji. Ważne jest, aby omówić swoje oczekiwania z chirurgiem przed zabiegiem, a także należy omówić wszelkie powikłania, które mogą wystąpić.

Po zabiegu lekarz udzieli Ci wskazówek dotyczących rekonwalescencji. Otrzymasz również receptę na leki, które należy przyjmować po zabiegu. Leki te obejmują leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe i antybiotyki. Należy unikać aspiryny, leków rozrzedzających krew i suplementów ziołowych, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko krwawienia podczas operacji.

Unikanie kremów miejscowych

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zrobić przed poddaniem się zabiegowi rhinoplastyki jest unikanie stosowania kremów miejscowych na twarz. Dotyczy to wszystkiego, co zawiera Retin-A, kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu. Substancje te mogą uszkodzić skórę i zakłócić proces gojenia.

Należy również utrzymywać twarz w jak największej czystości. Staraj się myć twarz co najmniej dwa razy dziennie i delikatnie złuszczać. Pomoże to usunąć martwy naskórek i przygotować twarz do zabiegu. Dodatkowo powinnaś pić dużo wody. Znieczulenie stosowane podczas rhinoplastyki sprawi, że będziesz senny i będziesz miał mdłości, więc nie zapominaj o nawodnieniu.

Po zabiegu należy spodziewać się pewnego obrzęku i dyskomfortu. Wokół oczu mogą pojawić się siniaki, ale zwykle ustępują one w ciągu kilku tygodni. Po ustąpieniu obrzęku można powrócić do normalnej aktywności. Przez trzy do sześciu tygodni należy unikać ciężkich zajęć. Następnie można powrócić do aktywności społecznej.

Po zabiegu rhinoplastyki należy przyjmować leki przeciwbólowe i antybiotyki. Ważne jest, aby nie odstawiać tych leków zbyt wcześnie, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia rozwoju bakterii. Możesz również zastosować na nosie okład z lodu, owinięty w ściereczkę. Złagodzi to część obrzęku i pomoże Ci lepiej oddychać.

Po zabiegu rhinoplastyki należy nosić wygodne ubranie i unikać noszenia wszystkiego, co może podrażnić pooperacyjny nos. Zalecane są koszule z guzikami. Należy jednak unikać noszenia ciasno dopasowanych koszul, obcisłych spodni lub szalika na szyi podczas rekonwalescencji po zabiegu.

Znaczenie szczerości wobec chirurga zajmującego się rhinoplastyką

Jeśli rozważają Państwo wykonanie rhinoplastyki, bardzo ważne jest, aby byli Państwo szczerzy wobec chirurga w kwestii swoich poprzednich operacji, alergii i innych problemów zdrowotnych. Należy zawsze być szczerym we wszystkim, ponieważ nieuczciwość może mieć negatywny wpływ na wynik operacji. Podczas konsultacji, chirurg powinien zapytać Cię o Twoją historię medyczną.

Ważne jest również, aby być szczerym co do powodów, dla których rozważasz rhinoplastykę. Może się to wydawać oczywiste, ale pacjenci częściej skarżą się na niezadowolenie, jeśli są kobietami. Kobiety częściej zgłaszają niezadowolenie z zabiegu, podczas gdy mężczyźni rzadziej narzekają na wynik.

Ujawniając decyzję o poddaniu się rhinoplastyce, należy być szczerym co do swoich celów i oczekiwań. Na przykład, nos taki jak Brad Pitt nie będzie wyglądał świetnie na każdym mężczyźnie, ale nos taki jak Blake Lively będzie nieodpowiedni dla wszystkich kobiet. Podczas gdy lekko odwrócony czubek może wyglądać dobrze u niskich kobiet, podobny stopień rotacji u wysokiej kobiety może wyglądać nienaturalnie. Ważne jest, aby nowy nos uzupełniał twarz i pochodzenie etniczne pacjenta. Chirurg plastyczny z doświadczeniem w rhinoplastyce powinien być w stanie sprostać Twoim potrzebom.

O ile drobne problemy zdarzają się rzadko, o tyle w niektórych przypadkach mogą pojawić się poważne komplikacje. Może to nastąpić z powodu Twojej budowy fizycznej lub historii medycznej. Dlatego niezwykle ważne jest, abyś omówiła te kwestie ze swoim chirurgiem. Brak szczerości z Twojej strony może zagrozić wynikowi zabiegu.

Większość pacjentów poddających się zabiegowi rhinoplastyki jest niezwykle zadowolona ze swoich wyników. Jeśli wybierzesz chirurga, który jest współczujący i wyrozumiały, Twoje szanse na wspaniały wynik są wysokie. Należy również pamiętać, że rhinoplastyka jest intensywną, inwazyjną procedurą i wskaźnik sukcesu nie zawsze jest przewidywalny.

Okres rekonwalescencji po rhinoplastyce

Okres rekonwalescencji po rhinoplastyce jest ważnym czasem dla pacjenta. Pacjent powinien unikać schylania się i podnoszenia, a także wykonywania ciężkich ćwiczeń przez co najmniej dwa tygodnie po zabiegu. Ważne jest również unikanie podróży samolotem przez co najmniej tydzień po zabiegu. Po zabiegu na nosie umieszczana jest szyna gipsowa, która chroni miejsce operacji. Szyna ta zostanie usunięta po upływie tygodnia. Przez pierwszy tydzień pacjenci powinni unikać przyjmowania dużych ilości kofeiny, cukru i soli.

Po zabiegu pacjenci będą odczuwać pewien obrzęk. Obrzęk będzie utrzymywał się przez kilka tygodni, ale ustąpi w ciągu najbliższego roku. Niektóre obszary nosa mogą doświadczać większego obrzęku niż inne. Obrzęk uogólniony ustępuje szybko w ciągu dwóch do czterech tygodni, natomiast obrzęk dotyczący czubka nosa i grzbietu nosa może ustępować dłużej.

W okresie rekonwalescencji, pacjenci mogą odczuwać niedrożność nosa, która jest spowodowana obrzękiem tkanek nosa. Zatkanie może utrzymywać się przez kilka tygodni lub miesięcy po zabiegu. Aby złagodzić ten stan, pacjenci mogą spróbować użyć soli fizjologicznej w sprayu do nosa. Mogą również próbować kichać przez usta. Może to jednak spowodować uszkodzenie delikatnych przewodów nosowych i spowolnić proces powrotu do zdrowia.

Zimne okłady są powszechną metodą zmniejszania obrzęku w ciągu pierwszych czterdziestu godzin po operacji. Należy je przykładać do miejsca operacyjnego przez około piętnaście do dwudziestu minut w sposób ciągły. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym i jeść pożywne pokarmy. Pokarmy te powinny być bogate w witaminy C i cynk. Przez kilka pierwszych dni pacjent powinien unikać forsownych zajęć.

Po zabiegu na nosie mogą pojawić się siniaki. Po tygodniu lub dwóch pacjent może czuć się lepiej. Jednak zanim ostateczny kształt nosa będzie widoczny, może minąć kilka miesięcy. W tym czasie pacjent będzie miał bandaże i może potrzebować okładów z lodu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Leczenie nosa podczas alergii - kilka wskazówek
Czytaj Dalej

Plastyka nosa dla zatkanego nosa

Jeśli twój nos jest zatkany, operacja rhinoplastyki może pomóc. Może ona poprawić przepływ powietrza i sprawić, że poczujesz…
Jak usunąć owłosienie z piersi - która metoda jest dla Ciebie odpowiednia?
Czytaj Dalej

Podniesienie piersi z użyciem nici

Czy można wykonać zabieg podniesienia piersi za pomocą nici? Tak, ten zabieg kosmetyczny może w bezpieczny sposób poprawić…