Jak usunąć owłosienie z piersi - która metoda jest dla Ciebie odpowiednia?

Jak usunąć owłosienie z piersi – która metoda jest dla Ciebie odpowiednia?

Pozbywanie się niechcianych włosków na piersiach nie jest przyjemne, dlatego poniżej znajdziesz kilka wskazówek i porad. Możesz spróbować wyrywania włosków pęsetą, skubania, a nawet elektrolizy. Jeśli żadna z tych metod nie zadziała, możesz rozważyć bardziej trwałe zabiegi, takie jak depilacja laserowa. Ale która z nich jest odpowiednia dla Ciebie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! Poznasz także korzyści płynące z używania cukru jako peelingu do piersi.

Depilacja pęsetą

Depilacja pęsetą w celu usunięcia włosków z sutka to jedna z metod usuwania niechcianych włosów na ciele. Nie jest to jednak metoda pozbawiona ryzyka. Przede wszystkim skóra wokół sutka jest miękka, a wyrywanie może powodować zadraśnięcia lub wrastanie włosków. Ponadto może powodować podrażnienia i infekcje skóry. Dlatego najpierw powinnaś wypróbować inne metody usuwania włosków.

Skubanie

Pierwszym krokiem podczas wyrywania włosków z piersi jest dokładne umycie rąk przed przystąpieniem do pracy. Otworzy to pory w piersiach, dzięki czemu proces wyrywania włosków będzie bardziej komfortowy. Chociaż wyrywanie nie jest metodą bezpieczną, daje lepsze rezultaty i zapobiega wrastaniu włosków. Skubanie powoduje także, że włoski rosną w innym kierunku niż w przypadku golenia. Wrastające włoski mogą być bolesne i powodować stan zapalny mieszków włosowych.

Depilacja laserowa

Większość ludzi ma niechciane owłosienie na klatce piersiowej. Chociaż golenie i woskowanie mogą być rozwiązaniem, metody te są bolesne i podrażniają skórę. Ponadto kremy depilujące nie są skuteczne w długotrwałym usuwaniu owłosienia. Laserowe usuwanie owłosienia z piersi to skuteczny sposób na trwałe ograniczenie wzrostu włosów. Jeden zabieg może objąć obszar od obojczyka do spodu mięśnia piersiowego i od otoczki włosowej do pachwiny. Cała procedura trwa około piętnastu minut.

Elektroliza

Jeśli chcesz trwale usunąć owłosienie na piersiach, rozwiązaniem może być elektroliza. Chociaż zabieg może być bolesny, elektroliza może być doskonałym sposobem na uzyskanie pożądanego gładkiego wyglądu. Zabieg może trwać od 15 minut do ponad godziny i jest o wiele bardziej komfortowy niż inne metody usuwania włosków. Co więcej, nie zakłóca normalnego trybu życia i nie wpływa na jakość skóry ani na pewność siebie.

Rozjaśnianie

Rozjaśnianie włosów podczas karmienia piersią ma wiele zalet. Jest ono bezpieczniejsze niż farbowanie włosów, a sam proces jest podobny do farbowania włosów. W przeciwieństwie do farbowania, rozjaśnianie nie wymaga użycia ostrych środków chemicznych ani materiałów ściernych. Możesz bezpiecznie rozjaśniać włosy podczas karmienia piersią, pod warunkiem, że zakryjesz ręce i unikniesz kontaktu ze skórą głowy. Rozjaśnianie chroni też dziecko przed ostrymi chemikaliami zawartymi w farbach do włosów i rozjaśniaczach.

Kremy do depilacji

Niezależnie od tego, czy jest to okres dojrzewania, ciąży czy menopauzy, u wielu kobiet pojawia się owłosienie na piersiach. Problem polega na tym, że jest to obszar wrażliwy i znalezienie produktu, który skutecznie usunie owłosienie, może być trudne. Poniżej podajemy kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszy krem do usuwania włosków z piersi. Po wypróbowaniu jednego z tych produktów, będziesz na dobrej drodze do odzyskania swoich piersi w krótkim czasie!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Niedrożność nosa u noworodków
Czytaj Dalej

Niedrożność nosa u noworodków

Jeśli zauważysz, że Twój noworodek ma zatkany nos, możesz spróbować użyć sprayu do nosa lub kropli do nosa.…