Powiększanie piersi własnym tłuszczem - czy to się opłaca?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – czy to się opłaca?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ona znacznie bezpieczniejsza niż implanty. Kolejną zaletą tego zabiegu jest to, że komórki tłuszczowe nigdy nie muszą być usuwane ani wymieniane. Ponadto efekt końcowy jest znacznie lepszy niż w przypadku piersi z implantami, a zanim zobaczysz ostateczne rezultaty, może minąć nawet rok. Jeśli jednak nie jesteś zadowolona ze swojego obecnego kształtu piersi, możesz rozważyć tę procedurę.

Liposukcja

Przez dziesiątki lat chirurdzy kosmetyczni stosowali implanty piersi w celu zwiększenia rozmiaru i kształtu piersi pacjentki. Implanty piersi są jednak znane z tego, że wyglądają nienaturalnie, są obwisłe i pofałdowane. Z tego powodu chirurdzy zaczęli poszukiwać bardziej naturalnej metody powiększania piersi. Liposukcja to zabieg polegający na pobraniu komórek tłuszczowych z innych części ciała pacjentki i wstrzyknięciu ich w piersi.

Autologiczny transfer tłuszczu

Wstrzyknięcie własnych komórek tłuszczowych może nadać piersiom nowy, jędrniejszy i pełniejszy wygląd. Komórki tłuszczowe są wstrzykiwane do piersi za pomocą specjalistycznych strzykawek na różną głębokość. Tłuszcz jest wstrzykiwany stopniowo, aby zapewnić, że większość tłuszczu pozostanie w nowym miejscu. Procedura ta jest uważana za bezpieczną opcję powiększania piersi, ponieważ pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego i proporcjonalnego kształtu piersi. Po zabiegu pacjentka będzie dochodzić do siebie w sali pooperacyjnej.

Implanty

Podczas gdy ponad 95% kobiet decyduje się na implanty piersi, mniej niż 5% wybiera tę metodę. Chociaż transfer tłuszczu może być rozwiązaniem dla kobiet, które chcą jedynie nieznacznie zwiększyć rozmiar piersi, ma on kilka wad. Tłuszcz, który jest przenoszony z powrotem do organizmu, nie pozostanie w ciele, a rezultaty mogą nie wyglądać tak naturalnie jak w przypadku implantów piersi. Inną wadą transferu tłuszczu jest jego wyższy koszt.

Liposukcja a autologiczny transfer tłuszczu

Istnieją pewne zasadnicze różnice między liposukcją a autologicznym transferem tłuszczu w celu powiększenia piersi. Liposukcja wymaga zastosowania specjalistycznych technik do odsysania tłuszczu z ciała pacjenta. Podczas gdy autologiczny transfer tłuszczu wykorzystuje farmaceutyczne wypełniacze, jest on bardziej skomplikowany. Po pobraniu tłuszczu musi on zostać oczyszczony, ponieważ zawiera martwe lub uszkodzone komórki. Komórki tłuszczowe muszą przetrwać ten proces, aby zapewnić długotrwałą korekcję. Niektóre komórki tłuszczowe ulegają jednak naturalnemu wchłonięciu, aby to uwzględnić.

Liposukcja a liposukcja

Choć liposukcja jest doskonałym wyborem w przypadku powiększania piersi, wiele osób decyduje się na nią także w innych obszarach ciała. W rzeczywistości liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych u osób w każdym wieku. Chociaż ta operacja kosmetyczna ma wiele zalet, ma też kilka wad. Na przykład nie można usunąć nadmiaru skóry. Usuwa jednak kieszenie tłuszczu, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów z nadmiarem skóry brzucha.

Wady autologicznego transferu tłuszczu

Wśród wielu zalet autologicznego transferu tłuszczu w celu powiększenia piersi należy wymienić naturalnie wyglądające rezultaty i krótszy czas rekonwalescencji. Transfer tłuszczu ma jednak pewne ograniczenia. Chociaż jest to dobre rozwiązanie w przypadku niewielkiego powiększenia rozmiaru miseczki, transferowany tłuszcz może zostać wchłonięty przez organizm i utrzymywać się przez wiele lat. Kolejną wadą jest ryzyko powstawania blizn, ponieważ komórki tłuszczowe są przeszczepiane z innych części ciała. Jeśli pacjent planuje schudnąć, komórki tłuszczowe mogą nie pasować do nowego ciała.

Koszt autologicznego przeniesienia tłuszczu

Koszt autologicznego przeniesienia tłuszczu w celu wszczepienia implantów piersi zależy od ilości tłuszczu, który chcesz wykorzystać, oraz od zakresu liposukcji. Możesz poprosić swojego chirurga plastycznego o przedstawienie podziału kosztów po omówieniu Twojej osobistej sytuacji finansowej. Ogólnie rzecz biorąc, transfer tłuszczu kosztuje więcej niż powiększanie piersi implantami. Jednak korzyści płynące z tej procedury znacznie przewyższają jej koszty, w tym eliminacja przyszłych zabiegów konserwacyjnych i możliwość cieszenia się życiem w starszym wieku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Na ile dni przed miesiączką bolą piersi - jak zmniejszyć ból dzięki ćwiczeniom
Czytaj Dalej

Najlepsze ćwiczenia na podniesienie piersi

Istnieje kilka różnych ćwiczeń na jędrniejszą i bardziej seksowną klatkę piersiową, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: pracują…
Czy można ujędrnić piersi - co robić
Czytaj Dalej

Czy dotykanie piersi jest zdrowe?

Czy wiesz, że dotykanie piersi kobiety może sprawić, że poczuje się ona seksowna? Może też spowodować, że skóra…
Jak długo goi się pierś po rekonstrukcji?
Czytaj Dalej

Jak długo goi się pierś po rekonstrukcji?

Czas gojenia się piersi po operacji rekonstrukcji zależy od rodzaju rekonstrukcji. Ogólnie rzecz biorąc, pacjentki powinny unikać forsownych…