Plastry do nosa - czym są?

Plastry do nosa – czym są?

Plastry lub paski nosowe to samoprzylepne bandaże z wtopionymi wewnątrz plastikowymi żeberkami, które nakłada się na mostek nosa i boki nozdrzy. Ich zadaniem jest utrzymanie drożności dróg oddechowych. Mogą być stosowane w przypadku przeziębienia lub przy infekcjach zatok.

Rozszerzacz do nosa

Rozszerzacz do nosa działa poprzez poszerzenie przewodów nosowych i zapobieganie zatkaniu. Zazwyczaj stosuje się je na mostku nosa i po bokach nozdrzy. Rozszerzadła nosowe są również znane jako paski do nosa. Są one wykonane z samoprzylepnego bandaża z osadzonymi plastikowymi żeberkami, które pomagają utrzymać drożność dróg oddechowych.

Rozszerzadła nosowe są dostępne w różnych stylach, w tym miękkie plastikowe, które są bezwonne i dyskretne. Urządzenia te są również dostępne w różnych rozmiarach, aby pasowały do różnych rozmiarów nosa. Zazwyczaj są one przeznaczone dla kobiet, ale nie są odpowiednie dla mężczyzn. Rozszerzacz nosa powinien być wymieniany co trzy miesiące, ponieważ po tym czasie traci elastyczność – ten cytat jest zasługą redakcji portalu achpiekno.pl.

Wiele osób zwraca się do dilatorów nosowych, aby ułatwić sobie oddychanie. Oczekuje się, że popularność tych urządzeń będzie nadal rosła ze względu na wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego, zwłaszcza astmę. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na świecie jest około 235 milionów osób cierpiących na astmę. Ponadto, otyłość może powodować rozległe chrapanie.

Rozszerzacz nosa ma kilka korzyści dla osób chrapiących. Są one niemedyczne i nadają się dla kobiet w ciąży i osób z odchyloną przegrodą. Rozszerzacz nosa jest dobrą alternatywą dla chrapiących, którzy nie zareagowali na inne metody leczenia. Jednak mogą one nie być odpowiednie dla osób z bezdechem sennym.

Rozszerzadła nosowe mogą znacząco poprawić jakość snu i zmniejszyć chrapanie. W porównaniu z paskami do nosa, mają one znacznie wyższy wskaźnik skuteczności. Jeśli masz zatkany nos, rozszerzadła nosowe mogą być najlepszym rozwiązaniem. Urządzenia te są łatwe w użyciu i wymagają niewielkiej lub żadnej konserwacji.

Rozszerzadła nosowe mogą być również stosowane obok terapii CPAP. Są one dostępne bez recepty (OTC) w sklepach detalicznych i online od producentów. Specjaliści od snu mogą je kupić hurtowo, ale muszą sprawdzić, czy państwowe wytyczne regulacyjne pozwalają im na sprzedaż produktów OTC. Mogą być nawet rozważane w przypadku wielu innych schorzeń, w tym jaskry i astmy.

Mimo korzyści, jakie niosą ze sobą środki rozszerzające jamę nosową, mogą również nieść ze sobą ryzyko. W jednym z badań odnotowano, że stosowanie środków rozszerzających jamę nosową może powodować ból. Pacjenci z niedrożnością nosa powinni szukać pomocy medycznej, aby uniknąć ryzyka związanego z operacją nosa. Niektórzy pacjenci mogą wymagać operacji nosa, a inni mogą jej nie potrzebować.

Rozszerzadła nosowe mogą być skutecznym rozwiązaniem w przypadku niedrożności nosa i chrapania. Rozszerzacz działa poprzez delikatne rozszerzenie nozdrzy od wewnątrz. Niektórzy użytkownicy zgłaszają poprawę jakości snu i mniej objawów chrapania. Rozszerzadła te są zwykle wykonane ze sprężystego materiału, który po ściśnięciu wymusza ruch na zewnątrz.

Zewnętrzne rozszerzadła nosowe to kolejny rodzaj urządzenia, które działa poprzez poszerzenie wejścia do nosa i nozdrzy. Urządzenia te są przydatne dla osób z krzywizną nosa. Podczas gdy paski do nosa Breathe Right są skuteczne, rozszerzacz nosa Noson jest bardziej komfortową opcją dla osób ze skrzywieniem przegrody nosowej.

Rozszerzadła nosowe mają wiele zalet i są badane od wielu lat. Na przykład Airmax może pomóc osobom z chrapaniem, astmą i zwężonymi drogami oddechowymi. Jest to urządzenie certyfikowane medycznie, które może być używane nawet podczas ćwiczeń.

Rozszerzacz nosa był badany u zdrowych ochotników i w innych warunkach. W badaniu przeprowadzonym przez Gerek i wsp.65 stwierdzono, że stosowanie rozwieraczy do nosa może poprawić przepływ powietrza u niektórych osób. Chociaż leczenie to ma na ogół charakter zachowawczy, eksperci zalecają stosowanie dilatorów nosowych.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Na ile dni przed miesiączką bolą piersi - jak zmniejszyć ból dzięki ćwiczeniom
Czytaj Dalej

Najlepsze ćwiczenia na podniesienie piersi

Istnieje kilka różnych ćwiczeń na jędrniejszą i bardziej seksowną klatkę piersiową, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: pracują…
Czy można ujędrnić piersi - co robić
Czytaj Dalej

Czy podnosząc piersi mogę je powiększyć?

Jeśli chcesz mieć większy biust, spróbuj wykonywać ćwiczenia, które napinają mięśnie pod klatką piersiową. Choć powiększenie piersi jest…
Rak piersi - jak leczyć?
Czytaj Dalej

Rak piersi – jak leczyć?

W przypadku raka piersi istnieje kilka opcji leczenia. Zazwyczaj są to terapie ogólnoustrojowe, takie jak chemioterapia lub terapia…
Plastyka nosa i brak węchu po operacji
Czytaj Dalej

Plastyka nosa i brak węchu po operacji

Po operacji plastycznej nosa pacjent może stracić zmysł węchu. Może to być spowodowane wieloma przyczynami, w tym usunięciem…